Resident Evil 7

Můžete podpořit
  •   
  •  

Po mnoho počůraných nocí mohu říci, že hru sem zdárně dohrál. A konečně napíši krátkou recenzi (nebo spíše názor) na hru Resident Evil 7.
Začalo to nevinně, když jsem zjistil, že se objevila hra pod pojmem Resident Evil 7. Dlouho dobu jsem váhal, jestli si vůbec tuto hru pořídit, protože všude se psalo, že s minulými  díly to má pramálo společného. Ovšem po dohrání jsem zjistil, že nemohu dávat všem za pravdu.
První spuštění hry proběhlo za klidné noci při zhasnutém světle a bohužel možná bohudík bez té speciální svíčky (kdo neví o co se jedná více zde).
Mohu říci, že hra má krásné video před hrou. Pak jsem se dostal do menu, které bylo jednoduché, ale také z něho sálalo temné prostředí. No můžeme začít New Game.
V první řadě, kdy jsem se dostal do hry mě oslnily zvuky. Takovou husí kůži hned od začátku hry, kde se skoro nic nedělo (dokud jsem se nedostal do domu) jsem nezažil snad u žádné hororové hry. Pokud mohu poradit, moc neřvěte jinak si budou sousedit myslet, že vás někdo vraždí.
Co mě zaujalo je dostávání se do jiných, ale spolu souvisejících příběhů pomocí videokazet, kde zjišťujete určité informace, které dávají jasnou skládačku příběhu. Velice silný efekt na diváka je uvalena pomocí strašidelných zvuků, které z vás dokážou vyloudit takový strach, že máte pocit, že za vámi někdo v pokoji stojí.
Ve hře je spousta hádanek, které řešíte pomocí různých rébusů na zdech či ze zápisků nebo útržků papíru. Ve hře jsou i tajné stěny, které najdete pomocí fotek či nákresů. Musíte tu i vyřešit otevření tajných zkratek (chodeb), pomocí předmětu, světla a náklonu, aby jste vytvořili definovaný tvar.
Mohu hanbit grafiku, jako různé recenze různých herních portálů,  ale musíme si uvědomit, že hra není určená k hraní kvůli grafice, ale proto aby jsme řešili hádanky, rébusy a báli se o svůj život.
Představím  vám pár postav
Ethan Winters: za tuto postavu hrajete a snažíte se zachránit svou manželku. Pro mě velice zajímavá postava, která se moc nebojí.
Mia Winters: manželka Ethana. Měla jeden zásadní úkol (nechci spoilerovat)
Zoe Baker: Patřící do rodiny Bakerů, která vás bude po domě pronásledovat.
Jack Baker: Pro mne jedna z nejlepší záporných postav ve hře. Jednou sem si málem počůral trenky, když předvedl Terminátora.
Evelin: zásadní postava ve hře.

Hra dohrána za 9 hodin 36 minut.
Zážitky skvělé

Děkuji za přečtení mého zážitku ze hry. Mé hodnocení hry je 10 z 10


Můžete podpořit
  •   
  •  

0 Replies to “Resident Evil 7”