Blogy zanikají

Můžete podpořit
  •   
  •  

Dnes se chci rozepsat v mé úvaze či domněnce, proč zanikají blogy, zajímavé portály a na scénu se dostávají jednoduché a však pro spoustu lidí zajímavé projekty typu YouTube videí. Spočívá v tom lenost lidí číst obsáhlejší příspěvky blogujicích? Nebo jsme dnes zanevřeli na čtenou formou? Pokusím se napsat své názory opakuji své, proč vidím upadající zájem o blogy či jiné stránky, které se zabývají obsáhlejším dílem (příspěvkem) a na konci tohoto příspěvku ukáži pár stránek, které sleduji a rád čtu.

Můj první internetový blog sahá na základní školu myslím, že deváté třídy, kde jsem si založil přes Webnode nebo nějakou podobnou stránku svůj blog. Psal jsem tam různé úvahy a recenze na filmy a hudbu. V té době mě moc ještě čtení nebavilo, proto také jsem bohužel měl malou slovní zásobu, (i když dnes docela dost čtu knihy, tak zásoba se o moc nezlepšila) dá se ale říci, že psaní mě v té době bavilo a objevovalo se to i na sledovanosti mé stránky. Po nějaké době jsem přesídlil jsem na Endoru, kde jsem si vytvořil nový webový blog, pomocí redakčního publikačního systému WordPressu. V té době bylo na internetu mnoho dobré komunity okolo blogů, kde jsme si komentovali své příspěvky, dávali názory, a také sdíleli články a blogy. Díky těmto lidem jsem měl větší sledovanost (cca od 200 lidí do 300 za den) svého webu a také skvělou odezvu od lidí.

Jak šel čas, tak jsem pomalinku přestal pracovat na své stránce, začal jsem dělat jiné „ptákoviny“ a bohužel jsem stránku vymazal. Po delším čase si uvědomuji, že to byla veliká chyba a dá se říci i má hloupost. Bohužel teď sleduji, že přestali tvořit i mí bývalí kolegové své blogy a to jsem tedy moc nepobral proč. Jestli je to přestalo bavit? Nemyslím si. Podle mě jim klesla sledovanost blogu a kvůli tomu se rozhodli skončit s psaním. A teď  se dostáváme ke konkrétnímu bodu, proč si myslím, že jim klesla sledovanost. Podle mě je to jednoduché. Na internetu se objevil nový fenomén a to video-blogy. Co to ten video-blog (vlog) je? Jednoduchá definice je, že video-blog je forma blogu, jejímž médiem je video. Ve vlogu se často objevují vložené obrázky, hudba, text a další metadata. Nejpopulárnější stránkou na vlogy je samozřejmě Youtube.  Jedná se o to, že je jednoduší (pohodlnější) koukat se na obrázky, než přečíst některý zdlouhavý článek. Je jasné, že dnešní doba je rychlejší a proto je lepší zkouknout pěti minutové video než si přečíst článek, který by trval možná jednou tolik času. Neříkám, že na YouTube komunitu nekoukám, to bych lhal. Jenomže od ostatních si najdu více informací okolo daného tématu a pak si teprve udělám úsudek o dané problematice.

Můžu říci, že většina fanoušků YouTube je snadno zmanipulovatelná a podle mého názoru se jedná o nejlepší marketingové médium dnešní doby. Žádné noviny, časopisy, rádio či snad televize, ale právě internet a hlavně YouTube je dobré na umístění své reklamy. Je to jednoduché vyhlídne se nějaký YouTuber a dá se mu nabídka, jestli by šlo udělat reklamu na daný produkt za nějakou kompenzaci. Ti největší čeští youtubeři mají statisícové zhlédnutí. Musíme si, ale položit otázku, jestli reklama bude dlouhodobá a nebo krátkodobá. A proč vlastně? Protože Youtube hlavně sledují děti. A dítěti neprodáte auto. Ovšem pokud bude youtuber ukazovat například každý třetí den své auto (tedy reklamační produkt) a vychvalovat ho, tak vsugeruje té dané osobě, že značka toho auto je ta nejlepší.

Celý článek je napsán jen názorem mé osoby. Nemusí tomu tak být, ale já si myslím, že tomu tak je.

Slíbené internetové weby, které sleduji:
Forbes: Internetový portál, na kterém se můžeme dočíst o slavných lidí o novinkách ve světě, dále jsou tu zábavné návody.
Epochaplus: Historicko-vědecký server.
Nantional-Geographic: nemusím představovat
Creativelife: Velice povedený web, kde najdeme zajímavé věci. Například, jak si vyrobit domácí bazén.
mrpierc: velice dobré recenze na filmy, bohužel již delší dobu nic nepřidal.


Můžete podpořit
  •   
  •  

0 Replies to “Blogy zanikají”